Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi

İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kursları

İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kursları

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2010 yılından bu yana Bölgemiz insanının mesleki gelişimine fayda sağlamak üzere İŞKUR işbirliği ile MEGİP protokolü kapsamında istihdam garantili meslek edindirme kursları düzenliyoruz.

2016 yılından itibaren Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında Odamız hizmet binası bünyesinde kurduğumuz dikim atölyesi vasıtasıyla bu kurslarımızı sürdürüyor ve yine MEGİP protokolü kapsamında kendi atölyemizde dönemlik olarak düzenlemeye devam ettiğimiz kurslar aracılığı ile vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlarken Fatsa Organize Sanayi Bölgemizde bulunan tekstil firmalarına insan kaynağı da sağlamış oluyoruz.

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odasının bu programı vasıtasıyla 10 yıllık süreçte 1000'in üzerinde kişinin direkt olarak istihdama kazandırılmasını sağladık ve dönemler halinde bu katkıyı sürdürüyoruz. Bu anlamda Odamız Türkiye'nin öncü STK'larından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

FATSO Akademi'nin bu bölümü aracılığı ile dönemsel olarak açılan istihdam garantili meslek edindirme kurslarımız hakkında bilgi alabilir ve açık oldukları dönemde bu kurslara bu platform üzerinden online katılım başvurusunda bulunabilirsiniz.